Saltatio Vitae - soubor historických tanců

Motto souboru

Tanec provází lidstvo od úsvitu věků. Naši dávní předkové jím oslavovali život, vzdávali hold svým bohům, či se jen prostě radovali z nespoutaného pohybu. Je dobře, že nám něco z tanečního umění našich předků zůstalo zachováno dodnes. A tak i my se můžeme pokusit protančit životem (jak praví latinský název našeho souboru) a rádi k tomu pozveme každého, kdo bude mít chuť nahlédnout do časů dávno minulých.
Svým divákům nabízíme historické tance z období gotiky, renesance či baroka, jakož i scénické pořady inspirované obdobím starověku i středověku a v neposlední řadě též tance spojené s lidovými obyčeji, svátky a zvyky. Taneční programy jsou koncipovány pro širokou veřejnost při kulturních akcích či slavnostech. Lze je však využít i jako naučné programy pro doplnění školní výuky (například jako doklad o dobové módě, společenském chování, aj.). Stejně tak se však naše vystoupení může stát vítaným zpestřením a oživením banketů a firemních večírků.
Každý program je pochopitelně možno skladbou, počtem účinkujících a délkou upravit podle potřeby konkrétního vystoupení.
Historický ráz jednotlivých vystoupení je dokreslován používáním replik historických kostýmů a rekvizit, a v neposlední řadě též reprodukovanou, či živou dobovou hudbou. Na choreografii se podílí odborníci z oblasti tance, historie a divadelní režie.